Pozastavení dobírky. Vážení zákazníci, moc se omlouváme, ale vzhledem k současné situaci jsme nuceni pozastavit platby dobírkou. Objednávky s platbou předem na účet vyřizujeme i nadále. Děkujeme za pochopení.

Nouzová dávka BP-ER - krabice (24 * 500 g) + 1 degustační vzorek zdarma

Značka: Compact
8 376 Kč –9 %
GC Rieber Compact BP ER GCR 05636 Foto Magni Håland Dyrøy (1)
8 376 Kč –9 % 7 590 Kč 6 776,79 Kč bez DPH
Objednáno

Velké 12 kg balení nouzových potravinových dávek BP-ER (24 * 500 g) + 1 malý 55g degustační vzorek zdarma.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nouzová potravinová dávka BP-WR je kompaktní suchá směs připomínající sušenky, které se vyznačuje dlouhou trvanlivostí, vysokou nutriční hodnotou a poměrně malým objemem. 500 g balení se rovná 2432 kcal, což poskytuje více než průměrnou denní dávku (1 800 až 2 000 kcal). 

BP-WR je roky využívána humanitárními organizacemi, červeným křížem, civilní obranou, v armádě i na palubách lodí, při expedicích a především jako nouzová výživa v okamžicích krizí a katastrof. Neměla by proto chybět v žádném evakuačním zavazadle. Od května 2020 se trochu upravil název a dávka se nyní nazývá BP-ER.

 

Co je obsaženo v BP-ER Notration?


Složení: Pšeničná mouka (49%) , rostlinné oleje (palmový a řepkový), glukóza, ovesné vločky , cukr, ječný slad , glukózový sirup, mléčná bílkovina , chlorid draselný, stabilizátor E451i, oddělovač E341iii, antioxidant E304 a E306. Může obsahovat stopy sóji.

Alergeny: pšeničná mouka, ovesné vločky, ječný slad, mléčná bílkovina

Produkce podléhá kontrole norského ministerstva zdravotnictví a je celosvětově schválená.

 

Nutriční hodnoty na 100 g

Tuk: 22,8 g
z toho nasycené mastné kyseliny: 9,1 g
Sacharidy: 60,9 g
z toho cukr: 16,9 g
Bílkoviny: 8,0 g
Sůl: 0,2 g

 

Příprava BP-ER

Nouzová potravinová dávka BP-ER nevyžaduje žádnou přípravu a může být konzumována v suché podobě okamžitě po vyndání z ochranného obalu. Případně ji lze míchat s mlékem či studenou vodou a vytvářet tak sladkou a výživnou "kaši" či koktejl. Což je velmi vhodné především pro kojence od 6. měsíce věku a seniory. BP-WR lze také konzumovat s medem, džemy, čoko pomazánkami apod. Případně zahušťovat polévky a jiné "hotovky", což pomůže značně zvýšit kalorickou hodnotu instantních pokrmů.

 

Trvanlivost BP-ER

Produkce podléhá kontrole norského ministerstva zdravotnictví a je celosvětově schválená.

Z legislativních důvodů EU je tato dávka označena trvanlivostí 7 let.

Lze však teoreticky počítat s trvanlivostí i více než 10 let. Zkušenosti ukázaly, že předchozí generace těchto nouzových dávek (BP-5) byla bez problémů poživatelná i po 15-20 letech skladování, ačkoli se také značila 5 roky minimální trvanlivostí.

 

Výrobce

Výrobce BP-ER: GC Rieber Compact, Norsko (vyráběno pro Katadyn Deutschland GmbH)