Pozastavení dobírky. Vážení zákazníci, moc se omlouváme, ale vzhledem k současné situaci jsme nuceni pozastavit platby dobírkou. Objednávky s platbou předem na účet vyřizujeme i nadále. Děkujeme za pochopení.

Nouzová 500 g dávka BP-ER

Značka: Compact
349 Kč 311,61 Kč bez DPH
Objednáno

Celosvětově známá nouzová potravinová dávka BP-ER od od norské firmy Compact. 2432 kcal / 500 g.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nouzová potravinová dávka BP-ER je kompaktní suchá směs připomínající sušenky, které se vyznačuje dlouhou trvanlivostí, vysokou nutriční hodnotou a poměrně malým objemem. 500 g balení se rovná 2432 kcal, což poskytuje více než průměrnou denní dávku (1 800 až 2 000 kcal). 

BP-ER je roky využívána humanitárními organizacemi, červeným křížem, civilní obranou, v armádě i na palubách lodí, při expedicích a především jako nouzová výživa v okamžicích krizí a katastrof. Neměla by proto chybět v žádném evakuačním zavazadle.

 

Co je obsaženo v BP-ER Notration?

BP-ER obsahuje pícniny, sójový olej, cukr, koncentrovaný sójový protein, sladový výtažek, minerální látky, aminokyseliny a vitamíny. BP-ER je zcela vegetariánská, v žádném případě neobsahuje jakékoliv živočišné složky potravy. Je zcela bez geneticky upravovaných přísad a vhodná pro každého (taktéž v každé kultuře i náboženství).

Produkce podléhá kontrole norského ministerstva zdravotnictví a je celosvětově schválená.

Podrobný produktový list (včetně informací o alergenech) naleznete ZDE.

 

Příprava BP-ER

Nouzová potravinová dávka BP-ER nevyžaduje žádnou přípravu a může být konzumována v suché podobě okamžitě po vyndání z ochranného obalu. Případně ji lze míchat s mlékem či studenou vodou a vytvářet tak sladkou a výživnou "kaši" či koktejl. Což je velmi vhodné především pro kojence od 6. měsíce věku a seniory. BP-ER lze také konzumovat s medem, džemy, čoko pomazánkami apod.

 

Jak to chutná?

Ze všech tří námi nabízených nouzových dávek asi nejlépe. Jako sypká, lehce nasládlá sušenka. Nevíte-li, kterou dávku vybrat do svých nouzových zásob, pořiďte si ochutnávkovou sadu vzorků, kterou nabízíme ZDE.

 

Trvanlivost BP-ER

Produkce podléhá kontrole norského ministerstva zdravotnictví a je celosvětově schválená.

Z legislativních důvodů EU je tato dávka označena trvanlivostí 7 let.

Lze však počítat se skutečnou trvanlivostí více než 10 let. Zkušenosti ukázaly, že předchozí generace těchto nouzových dávek (BP-5) byla bez problémů poživatelná i po 15-20 letech skladování, ačkoli se také značila 5 roky minimální trvanlivostí.